Adrasan , Cennetten Bir Köşe

Kumsalında kitabınızı okuyup bir yandan da güneşlenmenin  keyfini çıkartabileceğiniz , keşfedilmemiş nadir tatil beldelerimizden birisidir Adrasan.

Etrafını çevreleyen dağların arasında , halkının çoğunun seracılıkla uğraştığı ,giden bir tatilcinin tekrar tekrar gitmek istediği mini,  Etrafınızı nar ve portakal ağaçları ile süsleyen , denizinden çıkmak istemeyeceğiniz şirin bir o kadar da güzel kasabamız.

Adrasana neden gitmeliyim ?

Adrasan diğer tatil beldeleri gibi pahalı ve uçuk fiyatların olmadığı,  işletmelerin bir çoğunun hala belde sakinleri tarafından işletildiği bir yer.Ulaşım olarak Antalya ilimize 80 km kadar bir yakınlığa sahip.Ülkemizin güneydeki en uç noktalarından birisi.

Aracınızla günü birlik  gitmek isteyeceğiniz bir çok tarihi alanlar , mesire yerleri ile dolu. Olimpos, Çıralı , Finike , Kemer , Kaş  hatta Fethiye bile 2 saatlik mesafede. Bahçelerde görebileceğiniz yerli halkın doğal yollarla yaptığı biber ve domates salçalarından , karadut suyundan almadan evinize dönmeyin.

Sahil boyunca konaklamanız için  pansiyonlar mevcut ,fiyatlar çok makul .Günlük 40 tl ile 100 tl arasında değişiklik gösteriyor.Kumsalda şezlong ve şemsiyeleri belediye kiralıyor . Bu sene 2019 yılı için günlük 10 tl fiyat belirlenmiş. Tabi istediğiniz bir yere havlunuzu seripte kumsalın keyfini ücretsiz olarak çıkarta bilirsiniz.

gurayarslan

Author: gurayarslan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir