Seyahat Sigortası

Tatil eğitim yada iş amaçlı planladığınız seyahatiniz için gitmeniz gereken ülkeden  vize almanız gerekiyor.Vizenizi alabilmeniz için , istenilen en önemli belgeler arasında yurtdışı seyahat sağlık sigortası geliyor. Sigortanız yurtdışında kalacağınız  süreye bağlı olarak günlük, haftalık , aylık yada yıllık olarak yaptırabilirsiniz.

Bazı konsoloslukların vize süresini verirken, aldığınız sigorta süresinide değerlendirdikleri buna göre vize süresi verdiklerini unutmamak gerekiyor . Haliyle sigortanızı ne kadar uzun yaptırırsanız vize sürenizin o kadar uzun olabileceğini unutmayın . Ayrıca sigortalı süresi uzadıkça fiyatların dahada cazip olduğuda aklınızdan çıkmasın.

Aynı yıl içinde farklı ülkelere gidebileceğinizi hem kendiniz hemde diğer ülkerinde yine sigorta isteyeceğini ve yaptırmış olduğunuz uzun süreli sigortayı kullanabileceğinizi unutmayın.

Sonucta firmadan firmaya sigorta fiyatları değişiklik göstersede 1 ay, 3 ay yada yıllık sigortalar arasında pek fazla fiyat farkı yok. Ne kadar uzun yaptırırsanız o kadar iyi olur.

Günümüzde gelişen teknoloji ile internetten hatta mobil bankacılıklardan bile kendiniz seyahat sigortanızı yapabilirsiniz.

Sigorta yapılırken tercih olarak tüm Dünya’yı kapsayan olarak tercihinizi yapmayı unutmayın. Avrupa yada Tüm dünya olarak seyahat sigorta çeşidi ayrılabiliyor.

Tutar olarak Schengen ülkeleri vize işlemlerinde  30.000 Euro yada 5000 $ ‘a kadar kapsamlı sigortayı kabul ediyorlar.

Yurtdışı sigortası sizin yurtdışında güvence kaynağınız , her ne kadar vize talep eden ülkelerde zorunlu olsada Mısır, Ukrayna ,Tayland gibi Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelere girişlerde  sigorta talep edilmiyor. Ama paradan kaçmak yerine kapsamlı olarak sigortanızı yaptırmak yurtdışında olmazsa olmazlardan birisi.

Olası ihtimalleri gözden geçirip yurtdışında herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşabileceğinizi unutmayın .

Sağlık Dolu Tatiller : )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gurayarslan

Author: gurayarslan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir